SiTime SIT9366AI-1E1-33E98.304000
Part No.:
SIT9366AI-1E1-33E98.304000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9366AI-1E1-33E98.304000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVPECL
Series:
SiT9366, Elite Platform™
Frequency:
98.304 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
89mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)