SiTime SIT9366AE-2C3-33E96.918000
Part No.:
SIT9366AE-2C3-33E96.918000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9366AE-2C3-33E96.918000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 96.918000 MHZ LVDS
Series:
SiT9366, Elite Platform™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
96.918 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
79mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)