SiTime SIT9365AI-4E1-33E168.040678
Part No.:
SIT9365AI-4E1-33E168.040678
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9365AI-4E1-33E168.040678.pdf
Description:
MEMS OSC XO 168.040678MHZ HCSL
Series:
SiT9365, Elite Platform™
Frequency:
168.040678 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)