SiTime SIT9365AI-1B1-33N61.440000
Part No.:
SIT9365AI-1B1-33N61.440000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9365AI-1B1-33N61.440000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 61.4400MHZ LVPECL
Frequency:
61.44 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)