SiTime SIT9365AI-1B1-30E53.125000
Part No.:
SIT9365AI-1B1-30E53.125000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9365AI-1B1-30E53.125000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 53.1250MHZ LVPECL
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT9365, Elite Platform™
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
53.125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-PQFD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)