SiTime SIT9365AC-4E1-30E98.304000
Part No.:
SIT9365AC-4E1-30E98.304000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9365AC-4E1-30E98.304000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 98.3040MHZ HCSL
Frequency:
98.304 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)