SiTime SIT9365AC-4E1-25N161.132813
Part No.:
SIT9365AC-4E1-25N161.132813
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9365AC-4E1-25N161.132813.pdf
Description:
MEMS OSC XO 161.132813MHZ HCSL
Frequency:
161.132813 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)