SiTime SIT9365AC-4B1-25N77.760000
Part No.:
SIT9365AC-4B1-25N77.760000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9365AC-4B1-25N77.760000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 77.7600MHZ HCSL
Frequency:
77.76 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)