SiTime SIT9003AC-43-33ED-65.00000Y
Part No.:
SIT9003AC-43-33ED-65.00000Y
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9003AC-43-33ED-65.00000Y.pdf
Description:
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
Series:
SiT9003
Package/Case:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
65 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Supplier Device Package:
4-SMD (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)