SiTime SIT9003AC-23-18DD-60.00000Y
Part No.:
SIT9003AC-23-18DD-60.00000Y
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9003AC-23-18DD-60.00000Y.pdf
Description:
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
Series:
SiT9003
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Frequency:
60 MHz
Function:
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max):
3.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)