SiTime SIT9003AC-13-33EQ-10.00000Y
Part No.:
SIT9003AC-13-33EQ-10.00000Y
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9003AC-13-33EQ-10.00000Y.pdf
Description:
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
Series:
SiT9003
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
10 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)