SiTime SIT9002AC-483N33DO100.00000
Part No.:
SIT9002AC-483N33DO100.00000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9002AC-483N33DO100.00000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Frequency:
100 MHz
Function:
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max):
80mA
Supplier Device Package:
6-SMD (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)