SiTime SIT9002AC-233N33DX40.00000
Part No.:
SIT9002AC-233N33DX40.00000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9002AC-233N33DX40.00000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVDS SMD
Frequency:
40 MHz
Function:
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-4.00%, Down Spread
Current - Supply (Max):
85mA
Supplier Device Package:
6-SMD (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)