SiTime SIT9002AC-232N33EB66.66667
Part No.:
SIT9002AC-232N33EB66.66667
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT9002AC-232N33EB66.66667.pdf
Description:
MEMS OSC XO 66.66667MHZ LVDS SMD
Frequency:
66.66667 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
85mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)