SiTime SIT8944BI-71-33EA15.000000
Part No.:
SIT8944BI-71-33EA15.000000
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT8944BI-71-33EA15.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 15.000000 MHZ LVCMOS
Series:
SiT8944B, Endura™
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Frequency:
15 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.8mA
Ratings:
AEC-Q100
Supplier Device Package:
4-PQFN (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)