SiTime SIT8209AI-G3-18E-133.333330T
Part No.:
SIT8209AI-G3-18E-133.333330T
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT8209AI-G3-18E-133.333330T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
Series:
SiT8209
Frequency:
133.33333 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
33mA
Size / Dimension:
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)