SiTime SIT8208AC-G3-25S-30.000000T
Part No.:
SIT8208AC-G3-25S-30.000000T
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT8208AC-G3-25S-30.000000T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT8208
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
30 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
33mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SMD (2.7x2.4)
Size / Dimension:
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)