SiTime SIT8208AC-G3-18E-66.666600T
Part No.:
SIT8208AC-G3-18E-66.666600T
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT8208AC-G3-18E-66.666600T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
Frequency:
66.6666 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
31mA
Size / Dimension:
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)