SiTime SIT8021AI-J4-XXS-12.000000
Part No.:
SIT8021AI-J4-XXS-12.000000
Package:
4-UFBGA, CSPBGA
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT8021AI-J4-XXS-12.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS
Series:
SiT8021
Package/Case:
4-UFBGA, CSPBGA
Frequency:
12 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
160µA
Supplier Device Package:
4-CSP (1.54x.84)
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)