SiTime SIT8008BI-83-33E-19.000000
Part No.:
SIT8008BI-83-33E-19.000000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT8008BI-83-33E-19.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO19MHZ SMD
Frequency:
19 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)