SiTime SIT3907AC-DF-33NB-100.000000Y
Part No.:
SIT3907AC-DF-33NB-100.000000Y
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT3907AC-DF-33NB-100.000000Y.pdf
Description:
MEMS OSC DCXO 100.0000MHZ LVCMOS
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
100 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
34mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)