SiTime SIT3521AI-4C233-0S50.000000T
Part No.:
SIT3521AI-4C233-0S50.000000T
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT3521AI-4C233-0S50.000000T.pdf
Description:
MEMS OSC DCXO 50.0000MHZ HCSL
Type:
DCXO
Frequency:
50 MHz
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±1200ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
80mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)