SiTime SIT3521AI-2C233-3Y50.000000T
Part No.:
SIT3521AI-2C233-3Y50.000000T
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT3521AI-2C233-3Y50.000000T.pdf
Description:
MEMS OSC DCXO 50.0000MHZ LVDS
Type:
DCXO
Frequency:
50 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±780ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
89mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)