SiTime SIT3521AI-1C230-2Y50.000000Y
Part No.:
SIT3521AI-1C230-2Y50.000000Y
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT3521AI-1C230-2Y50.000000Y.pdf
Description:
MEMS OSC DCXO 50.0000MHZ LVPECL
Type:
DCXO
Frequency:
50 MHz
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±780ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
93mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)