SiTime SIT3521AI-1C13310M156.250000S
Part No.:
SIT3521AI-1C13310M156.250000S
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
10-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT3521AI-1C13310M156.250000S.pdf
Description:
MEMS OSC XO 156.25MHZ SMD
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT3521, Elite Platform™
Package/Case:
10-VQFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
93mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
10-QFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)