SiTime SIT3372AC-1B2-33NE35.328000
Part No.:
SIT3372AC-1B2-33NE35.328000
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT3372AC-1B2-33NE35.328000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 35.3280MHZ LVPECL
Series:
SiT3372, Elite Platform™
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Type:
VCXO
Frequency:
35.328 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±70ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
92mA
Supplier Device Package:
6-PQFD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)