SiTime SIT2001BC-S3-33S-25.000000
Part No.:
SIT2001BC-S3-33S-25.000000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT2001BC-S3-33S-25.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Frequency:
25 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)