SiTime SIT2001BC-S3-33E-14.745600
Part No.:
SIT2001BC-S3-33E-14.745600
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT2001BC-S3-33E-14.745600.pdf
Description:
MEMS OSC XO 14.7456MHZ H/LV-CMOS
Series:
SiT2001B
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Strip
Frequency:
14.7456 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
SOT-23-5
Size / Dimension:
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)