SiTime SIT2001BC-S3-18S-24.000000
Part No.:
SIT2001BC-S3-18S-24.000000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT2001BC-S3-18S-24.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT2001B
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
24 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-5
Size / Dimension:
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)