SiTime SIT1602BI-13-XXE-32.768000
Part No.:
SIT1602BI-13-XXE-32.768000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT1602BI-13-XXE-32.768000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 32.7680MHZ H/LV-CMOS
Frequency:
32.768 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)