SiTime SIT1602BC-73-33N-50.000000
Part No.:
SIT1602BC-73-33N-50.000000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT1602BC-73-33N-50.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)