SiTime SIT1602BC-23-25S-66.600000
Part No.:
SIT1602BC-23-25S-66.600000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT1602BC-23-25S-66.600000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 66.6000MHZ H/LV-CMOS
Series:
SiT1602B
Frequency:
66.6 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.2mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)