Samsung Semiconductor, Inc. SI-B9V531B20WW
Part No.:
SI-B9V531B20WW
Manufacturer:
Samsung Semiconductor, Inc.
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudSI-B9V531B20WW.pdf
Description:
LED MODULES
Manufacturer:
Samsung Semiconductor, Inc.
Series:
K
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Type:
LED Module
Color:
White, Warm
CCT (K):
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:
Configuration:
Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:
8111lm (7300lm ~ 8922lm)
Current - Test:
1.2A
Temperature - Test:
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
44.6V
Lumens/Watt @ Current - Test:
152 lm/W
Current - Max:
2A
CRI (Color Rendering Index):
90
Viewing Angle:
118°
Features:
With Connector
Size / Dimension:
1120.00mm L x 20.00mm W
Height:
4.30mm