Samsung Semiconductor, Inc. SI-B8T041100WW
Part No.:
SI-B8T041100WW
Manufacturer:
Samsung Semiconductor, Inc.
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudSI-B8T041100WW.pdf
Description:
LED MOD LT-M092C LNR STRP 4000K
Manufacturer:
Samsung Semiconductor, Inc.
Series:
LT-M092C
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Type:
LED Module
Color:
White, Neutral
CCT (K):
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:
Configuration:
Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:
360lm (Typ)
Current - Test:
110mA
Temperature - Test:
55°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
24V
Lumens/Watt @ Current - Test:
136 lm/W
Current - Max:
150mA
CRI (Color Rendering Index):
80
Viewing Angle:
115°
Features:
With Connector
Size / Dimension:
91.00mm L x 18.00mm W
Height:
5.20mm