EPSON SG-8101CG 9.8433M-TCHPA0
Part No.:
SG-8101CG 9.8433M-TCHPA0
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudSG-8101CG 9.8433M-TCHPA0.pdf
Description:
SG-8101CG 9.8433M-TCHPA0: OSC MH
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG-8101
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
9.8433 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)