EPSON SG-8018CE 54.0800M-TJHPA0
Part No.:
SG-8018CE 54.0800M-TJHPA0
Manufacturer:
EPSON
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudSG-8018CE 54.0800M-TJHPA0.pdf
Description:
XTAL OSC XO 54.0800MHZ CMOS SMD
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG-8018
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
54.08 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
8.1mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)