EPSON SG-8018CE 19.9820M-TJHSA0
Part No.:
SG-8018CE 19.9820M-TJHSA0
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudSG-8018CE 19.9820M-TJHSA0.pdf
Description:
XTAL OSC XO 19.9820MHZ CMOS SMD
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG-8018
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
19.982 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)