EPSON SG-8018CE 162.7200M-TJHPA0
Part No.:
SG-8018CE 162.7200M-TJHPA0
Datasheet:
Chuangxin CloudSG-8018CE 162.7200M-TJHPA0.pdf
Description:
XTAL OSC XO 162.7200MHZ CMOS SMD
Series:
SG-8018
Frequency:
162.72 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
8.1mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)