S-812C23AUA-C2DT2U.pdf
S-812C23AUA-C2DT2U.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| Series | S-812C | S-812C | S-812C | S-812C | S-812C |
| Package/Case | TO-243AA | TO-243AA | TO-243AA | TO-243AA | TO-243AA |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Output Configuration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Output Type | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Number of Regulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.3V | 2.3V | 2.3V | 2.3V | 2.3V |
| Voltage - Output (Max) | - | - | - | - | - |
| Voltage Dropout (Max) | 0.95V @ 10mA | 0.95V @ 10mA | 0.95V @ 10mA | 0.95V @ 10mA | 0.95V @ 10mA |
| Current - Output | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |