Delevan S4924R-393K
Part No.:
S4924R-393K
Datasheet:
Chuangxin CloudS4924R-393K.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 397MA 1.93OHM SMD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
397 mA
Current - Saturation (Isat):
150mA
DC Resistance (DCR):
1.93Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
29MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)