Delevan S4924R-222K
Part No.:
S4924R-222K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Chuangxin CloudS4924R-222K.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.42A 190MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
S4924R
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.42 A
Current - Saturation (Isat):
1.42A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
190mOhm Max
Q @ Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)