Delevan S4924R-181K
Part No.:
S4924R-181K
Datasheet:
Chuangxin CloudS4924R-181K.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 2.835A 47MOHM SM
Series:
S4924R
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
2.835 A
Current - Saturation (Isat):
2.835A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
350MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)