Delevan S4924R-122K
Part No.:
S4924R-122K
Datasheet:
Chuangxin CloudS4924R-122K.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 1.92A 100MOHM SM
Series:
S4924R
Material - Core:
Iron
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.92 A
Current - Saturation (Isat):
1.92A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
130MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)