Delevan S4924-471K
Part No.:
S4924-471K
Datasheet:
Chuangxin CloudS4924-471K.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 1.235A 250 MOHM
Series:
S4924
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.235 A
Current - Saturation (Isat):
1.235A
DC Resistance (DCR):
250mOhm Max
Q @ Freq:
44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
235MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.58mm)