ABLIC Inc. S-19244F33A-E8T1U
Part No.:
S-19244F33A-E8T1U
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudS-19244F33A-E8T1U.pdf
Package/Case:
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.38V @ 1A
Current - Output:
1A
PSRR:
50dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)