ABLIC Inc. S-19244B18A-E8T1U
Part No.:
S-19244B18A-E8T1U
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudS-19244B18A-E8T1U.pdf
Series:
S-19244xxxA
Package/Case:
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Current - Output:
1A
PSRR:
55dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)