ABLIC Inc. S-19243G18A-V5T2U
Part No.:
S-19243G18A-V5T2U
Package:
TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab), TO-252AD
Datasheet:
Chuangxin CloudS-19243G18A-V5T2U.pdf
Series:
S-19243xxxA
Package/Case:
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1V @ 200mA
Current - Output:
500mA
PSRR:
55dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)