ABLIC Inc. S-19243B18A-U5T1U
Part No.:
S-19243B18A-U5T1U
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
Chuangxin CloudS-19243B18A-U5T1U.pdf
Series:
S-19243xxxA
Package/Case:
SOT-89-5/6
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1V @ 200mA
Current - Output:
500mA
PSRR:
55dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)