ABLIC Inc. S-19212D33H-E6T1U
Part No.:
S-19212D33H-E6T1U
Package:
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
Chuangxin CloudS-19212D33H-E6T1U.pdf
Series:
S-19212DxxA
Package/Case:
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.8V @ 250mA
Current - Output:
250mA
PSRR:
45dB (100Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)