ABLIC Inc. S-19212B33H-V5T2U
Part No.:
S-19212B33H-V5T2U
Package:
TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab), TO-252AD
Datasheet:
Chuangxin CloudS-19212B33H-V5T2U.pdf
Series:
S-19212BxxA
Package/Case:
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.8V @ 250mA
Current - Output:
250mA
PSRR:
45dB (100Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)